Artykuły Zabytki i atrakcje

Zabytki i atrakcje Krakowa: Stare Miasto

Dla większości turystów to właśnie Stare Miasto jest głównym celem wycieczki do stolicy Małopolski. Kraków może się tu pochwalić wyjątkowymi zabytkami, których zwiedzenie każdemu turyście może sprawić wiele radości.

Stare Miasto Kraków

To wyjątkowe miejsce, kojarzone z takimi atrakcjami, jak Brama Floriańska, Rynek Główny oraz Kościół Mariacki. Na jakie obiekty warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Wpisane na listę UNESCO, Stare Miasto przyciąga uroczymi kamienicami oraz średniowiecznym układem urbanistycznym.

Stare Miasto Kraków

Otoczone Plantami, utworzonymi w miejscu dawnych murów miejskich, znane jest z ogromnej ilości zabytkowych kościołów.

Jeden z tych najważniejszych to Kościół Mariacki, choć i stojący na płycie Rynku kościół św. Wojciecha zasługuje na uwagę.

Stare Miasto Kraków ulica Grodzka

Chlubą Starego Miasta są też Sukiennice oraz Wieża Ratuszowa, która stanowi jedyną pamiątkę po dawnej siedzibie władz miejskich. Zachwycić mogą również świątynie, które znajdują się na ulicy Grodzkiej. To gotycki kościół św. Andrzeja, który do dziś zachował cechy obronne oraz barokowy kościół św. Piotra i Pawła.

Skarbów dawnej architektury na terenie Starego Miasta nie brakuje. Tu każda uliczka może się pochwalić wyjątkową historią, a każda świątynia – wspaniałymi dekoracjami.

Wycieczki po Krakowie mogą się zatem okazać wspaniałym przeżyciem dla każdego turysty, który chce odkrywać piękno zabytkowych miast. 

Stare Miasto Kraków

Kraków z pewnością może zachwycać, a o jego popularności najlepiej świadczą tłumy zaglądających tu turystów.