Artykuły Zabytki i atrakcje

Zabytki i atrakcje Krakowa: Podziemia Rynku

Rynek Główny to jedno z najpiękniejszych i najważniejszych miejsc, jakimi może się pochwalić Kraków. Jest jednym z najsłynniejszych rynków w Europie, którego widokiem każdego roku zachwycają się tysiące turystów z całego świata.

To przy nim znajdują się atrakcje, których w czasie wycieczki do Grodu Kraka nie można pominąć. Wieża Ratuszowa, miejskie pałace, Sukiennice i Kościół Mariacki – oto najważniejsze zabytki, które czekają tu na zwiedzających.

Rynek Główny Kraków

A przecież to nie wszystkie atrakcje! Kto w czasie wycieczki po Krakowie chce lepiej poznać dzieje tego miasta, ten koniecznie powinien odwiedzić Podziemia Rynku Głównego i urządzoną tu podziemną trasę turystyczną. Co warto wiedzieć na jej temat?

«Śladami europejskiej tożsamości Krakowa» to podziemna trasa turystyczna, dzięki której na krakowski Rynek Główny można spojrzeć z nieco innej perspektywy.

Podziemia Rynku w Krakowie

Tu, 4 metry pod powierzchnią słynnego rynku, czeka na zwiedzających nowoczesna ekspozycja, dzięki której każdy z nas może odbyć wyjątkową podróż w czasie.

Dzięki multimediom można nie tylko poznać dzieje krakowskiego rynku, lecz stać się częścią dawnego Krakowa.

Podziemia Rynku w Krakowie

Przedmioty znalezione w trakcie wykopalisk, prezentacje oraz rekonstrukcje, obrazy i dźwięki – wszystko to sprawia, że podziemia krakowskiego rynku robią na ogromnych wielkie wrażenie.

Kraków to wyjątkowe miasto, a jego atrakcje na każdym turyście mogą zrobić ogromne wrażenie. Kto w czasie wycieczki po dawnej stolicy Polski zdecyduje się na wizytę w tutejszych podziemiach, ten może liczyć na jeszcze większe emocje.

Podziemia Rynku w Krakowie

Spacer podziemną trasą turystyczną pozwala nie tylko lepiej poznać dzieje Krakowa, ale też poczuć dawny klimat Grodu Kraka.