Artykuły Zabytki i atrakcje

Zabytki i atrakcje Krakowa

W Polsce jest wiele pięknych miast, które każdy z nas powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jednym z takich miejsc bez wątpienia jest Kraków. Miasto to ma magiczny i niepowtarzalny klimat, co może potwierdzić niemalże każda osoba, która miała przyjemność je zwiedzić.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Z pewnością musimy zwiedzić krakowski rynek, który jest nazywany jednym z najpiękniejszych rynków w Polsce. Znajdziemy tutaj mnóstwo uroczych kawiarenek i restauracji, w których możemy smacznie zjeść. Warto przejść się również całą ulicą Floriańską oraz zobaczyć Bramę Floriańską.

Naszą uwagę niewątpliwie przykuje również Barbakan - jest to wieża obronna w kształcie rotundy, która jest w bardzo dobrym stanie. Kraków słynie z dużej ilości pięknych kościołów - koniecznie musimy zwiedzić wspaniały Kościół Mariacki, Kościół Świętego Piotra i Pawła czy Kościół Franciszkanów.

Kraków to magiczne miasto o długiej historii. Ci, którzy mieli okazję choć raz postawić nogę w tym mieście dobrze wiedzą, jak cenne zabytki czekają tu na turystów na każdym kroku. Te najcenniejsze zabytki skupione są na Starym Mieście, które otoczone zielonym pierścieniem Plant jest ciekawym muzeum pod gołym niebem. Tu niemal przy każdej uliczce znajduje się zabytkowa świątynia z ciekawą historią i cennym wyposażeniem. Liczne muzea i zabytkowe kamieniczki to kolejna grupa zabytków, które w obrębie dawnych murów miejskich można spotkać niemal na każdym kroku.

Najcenniejsze zabytki Krakowa zobaczyć można jednak przy Rynku Głównym. Znajdujące się tu budowle to wizytówki miasta, dobrze znane w całej Polsce oraz poza jej granicami. To oczywiście kościół Mariacki, w którego wnętrzu na szczególną uwagę zasługuje słynny ołtarz. To także Sukiennice, w których od wieków kwitnie handel. Dziś kupuje się tu pamiątki oraz regionalne wyroby, jednak można się tu otrzeć i o prawdziwą sztukę. Piętro Sukiennic to obecnie Galeria Malarstwa Polskiego, w której można zobaczyć oryginalne dzieła najwybitniejszych polskich malarzy.

Jeśli planujemy zostać tutaj kilka dni, z pewnością zadowolą nas liczne noclegi. Kraków słynie z wielu miejsc, w których możemy bezpiecznie odpocząć i zrelaksować się. Baza noclegowa Krakowa składa się z hoteli, hosteli i prywatnych apartamentów. Piękne zabytki, niepowtarzalny klimat i rozbudowana baza noclegowa to tylko kilka z wielu zalet Krakowa. Noclegi Kraków nie są drogie - każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.