Artykuły Zabytki i atrakcje

Zabytki i atrakcje Krakowa: Zamek Królewski na Wawelu

W takim mieście, jakim jest Kraków, nudzić się nie można. Tu wspaniałe zabytki czekają na nas niemal na każdym kroku, dzięki czemu wycieczki po małopolskiej stolicy stają się wspaniałą lekcją sztuki i historii zarazem. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Obiektem, którego w czasie wycieczki po Krakowie nie można pominąć, jest Zamek Królewski na Wawelu. Ta wyjątkowa rezydencja zachwyca piękną architekturą i ciekawą historią. Jest to jednocześnie jeden z symboli Krakowa, któremu tak chętnie poświęcają swój czas turyści z całego świata.

Zamek Królewski na Wawelu

To najsłynniejszych zabytków Europy Środkowej, który zachwyca pięknymi wnętrzami oraz swymi rozmiarami. Warto przecież pamiętać, że Zamek Królewski na Wawelu jest jednym z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce.

Wawel Krakow

Wzniesiony w miejscu z natury obronnym, może się pochwalić piękną formą i ogromnymi rozmiarami. Do dziś Wawel zachwyca swymi fortyfikacjami, choć i piękne wnętrza zasługują na uwagę.

Zamek Wawel Kraków

Królewskie komnaty oraz pozostałości najstarszych, romańskich obiektów – oto atrakcje, które czekają na turystów na Wawelu.

Wawel Kraków

Warto też odwiedzić katedrę wawelską – piękną budowlę sakralną, która w dziejach Polski odegrała wyjątkowo ważną rolę jako miejsce koronacji wielu polskich władców.

Katedra Wawelska Kraków

Zamek Królewski na Wawelu to najcenniejszy zabytek, jakim może nas oczarować Kraków oraz obiekt, którego w czasie wycieczki po tym mieście nie można pominąć. Kto zajrzy do jego wnętrza, ten z pewnością żałować nie będzie.

To perełka dawnej architektury i niezwykle ważny pomnik historii, którego zwiedzenie każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń.