Artykuły PR

Kupno czy wynajem mieszkania? - 4 powody, by zamieszkać w Krakowie

Kraków to miasto, w którym historia, nauka i przemysł łączą się ze sobą na każdym kroku. Nic więc dziwnego, iż sporo osób chce zamieszkać właśnie tam, bądź to nabywając mieszkanie na własność, bądź wynajmując. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie jest bardzo popularne i chętnie korzystają z niego studenci, turyści czy pracownicy, którzy zjeżdżają się do byłej stolicy Polski z całego kraju. Również osoby, które chciałyby zamieszkać w Krakowie na stałe i właśnie tam kupić mieszkanie, mogą znaleźć ciekawe oferty sprzedaży mieszkań w większości dzielnic. Jakie są zalety mieszkania w Krakowie i dlaczego właśnie tam warto się przenieść?

  1. Zalety mieszkania w Krakowie
  2. Dlaczego warto wynająć mieszkanie w Krakowie?
  3. Na którą dzielnicę się zdecydować?
  4. Mieszkanie używane czy od dewelopera?

Kraków

Zalety mieszkania w Krakowie

Osoby, które interesuje zakup mieszkania w Krakowie, z pewnością docenią niesamowity klimat tej lokalizacji. W tym mieście każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie – są tam dzielnice, w którym na każdym kroku spotykamy się z historią, mnóstwo zielonych miejsc i oczywiście znane na całą Polskę zabytkowe budowle i pomniki. Kraków to również miasto o najniższym bezrobociu w kraju, dlatego przeprowadzając się tam z pewnością znajdziemy zatrudnienie w interesującej nas branży. A w weekendy i dni wolne na mieszkańców czekają muzea, teatry i festiwale, które gromadzą miłośników kultury i dobrej muzyki. Kraków to również doskonała baza wypadowa dla osób, lubiących podróżować. Łatwo stąd dojechać w najpiękniejsze regiony naszego kraju – Tatry, Góry Świętokrzyskie czy nawet Bieszczady.

Dlaczego warto wynająć mieszkanie w Krakowie?

Dawna stolica Polski przyciąga jak magnes studentów, turystów i pracowników, dlatego osób, które chcą wynająć mieszkanie w Krakowie powinny wejść na https://allegro.pl/kategoria/malopolskie-krakow-117011, gdzie z pewnością znajdą coś dla siebie. Przeglądając oferty, dostępne na Allegro bez trudu znajdziemy mieszkanie w interesującej nas okolicy. Warto uwzględnić fakt, iż Kraków jest miastem wysoce skomunikowanym i dojazd nawet z sąsiedniej dzielnicy na uczelnię czy do pracy zajmuje przeważnie kilka, góra kilkanaście minut. Wynajem mieszkania ma sens, gdy planujemy przebywać w Krakowie na czas nauki lub pracy, a po jej zakończeniu powrócić w rodzinne strony. W innym przypadku lepszym rozwiązaniem może okazać się jego zakup. Zwłaszcza iż niekiedy można trafić na prawdziwą okazję.

Na którą dzielnicę się zdecydować?

Jednym z problemów, od lat trapiących mieszkańców Krakowa był smog. Jednak dzięki zdecydowanym działaniom władz miasta, problem został w dużym stopniu rozwiązany. Naturalną bronią w walce ze smogiem jest zieleń, dlatego szukając mieszkania w zielonych dzielnicach Krakowa warto przejrzeć oferty z Bronowic, Zwierzyńca czy Swoszowic – to w tych miejscach powietrze ma najlepszą jakość. Do grona najbardziej ekologicznych dzielnic zalicza się obecnie również Nowa Huta. Jeśli jednak ważniejszy jest wysoki stopień zurbanizowania i łatwy dojazd w każde miejsce miasta, powinniśmy poszukać lokali na Starym Mieście lub w dzielnicy Krowodrza.

Mieszkanie używane czy od dewelopera?

Czy kupując mieszkanie warto postawić na nowe, prosto od dewelopera, czy kupić używane? Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Mieszkanie nowe wymaga kompletnego wyposażenia, często może okazać się również przysłowiowym kotem w worku. Z kolei mieszkanie używane stanie się naszą własnością zaraz po podpisaniu umowy, można również negocjować cenę z właścicielem i otrzymać korzystny upust. Duża liczba ofert sprawia, iż klient ma szerokie pole do wyboru i możliwość wybrania najlepszej propozycji. Mieszkania używane często sprzedawane są wraz z wyposażeniem, a jeżeli nie spodoba nam się ono nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać niezbędnych zmian. Wszelkie oferty znajdziesz na https://allegro.pl/kategoria/malopolskie-krakow-116275.