Artykuły PR

Kraków: noclegi, na które warto zwrócić uwagę, planując wyjazd do stolicy Małopolski

Kraków to miejsce spotkania kultur i religii. Połączenie rozmaitych smaków. Bogactwo historii. Ostoja tradycji. Ważny ośrodek naukowy. Zagłębie sztuki… Jeśli jeszcze nie miałeś okazji gościć w Krakowie, pora nadrobić zaległości i zarezerwować nocleg w jednym z dostępnych dla turystów obiektów. Czym się sugerować podczas wyboru apartamentu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

Atrakcyjne noclegi Kraków

Atrakcyjne noclegi – Kraków Rynek i nie tylko

Kraków ma do zaoferowania zdecydowanie więcej niż wyłącznie – popularne wśród turystów Wawel czy Rynek Główny wraz z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką. Gdzie zatem warto się wybrać? Co ciekawego można zobaczyć w Krakowie? Proponujemy zagłębić się nieco w historię miasta – w przenośni i dosłownie – i poznać Kraków z innej perspektywy. Miejskie muzeum – Rynek Podziemny – będący częścią kompleksu Muzeum Kraków, powstało w latach 2005–2010 i mieści ponad 11 tysięcy eksponatów, datowanych m.in. na okres średniowiecza. Zwiedzanie z przewodnikiem oddziału muzealnego znajdującego się w podziemiach krakowskiego Rynku to niesamowita przygoda, barwna, żywa opowieść o czasach, kiedy na ziemiach współczesnej Małopolski trudniono się głównie handlem solą, miedzią czy ołowiem.

Kraków ma do zaoferowania znacznie więcej!

Innym godnym uwagi muzeum, jest Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym zgromadzono eksponaty z zakresu historii farmacji czy techniki farmaceutycznej. Miłośnikom gier polecamy z kolei wizytę w unikatowym na skalę kraju, jedynym takim miejscu w Polsce, które przeniesie nas w czasy przypadające na drugą połowę ubiegłego wieku – Krakow Pinball Museum. Kraków to multikulturowy ośrodek, w którym krzyżują się losy chrześcijan i żydów. Jedyną czynną nadal synagogę w Krakowie – Remuh – możemy zobaczyć na krakowskim Kazimierzu.

Po intensywnym dniu ciekawą alternatywą dla sączenia piwa w pubie będzie wizyta w tutejszym beernarium, czyli piwnym spa. Ta nietypowa atrakcja pozwoli Ci się głęboko zrelaksować i oderwać od codziennej rutyny. Odżywcza moc piwa i beztroski odpoczynek na słomie połączone z degustacją najlepszych trunków wprawią w znakomity nastrój niejednego miłośnika piwa. Przekonaj się osobiście i zatrzymaj się w okolicy na dłużej. Zlokalizowane w różnych częściach miasta, atrakcyjne noclegi w Krakowie znajdziesz na portalu Renters.

Kraków – noclegi blisko dworca PKP – hit czy kit?

Wybierasz się do Krakowa, ale nie wiesz, gdzie najlepiej zarezerwować nocleg? Jaka lokalizacja będzie dla Ciebie najlepsza? Dużym atutem mieszkania w centrum jest bliskie sąsiedztwo głównych przystanków komunikacji miejskiej oraz pozostałych środków publicznego transportu zbiorowego. Wynajmując apartament na doby w pobliżu dworca PKP, nie musisz się martwić o dojazdy na dworzec. W kilka minut dotrzesz tu bez problemu pieszo. To dobre rozwiązanie także dla tych, którzy traktują pobyt w Krakowie niczym bazę, z której mogą ruszyć dalej, w bardziej odległe, nie mniej urokliwe zakątki Małopolski. Wieliczka, Oświęcim, Wadowice – to jedne z bardziej popularnych kierunków, jakie obierają turyści.

Wpadnij do Krakowa na tradycyjnego obwarzanka i przepyszną zalewajkę. Zarezerwuj jeden z dostępnych apartamentów na wynajem i ciesz się wypoczynkiem w malowniczej scenerii legendarnego grodu Kraka. Na gości czekają tutaj liczne udogodnienia, dzięki którym pobyt w luksusowym apartamencie na długo zapadnie w pamięć. Co najbardziej wymagającym gościom oferuje Kraków? Noclegi z jacuzzi, bezpłatnym wejściem na siłownię czy możliwością skorzystania z sauny, czyli relaks na najwyższym poziomie.