Artykuły PR

Gdzie przyjmuje tani dentysta w Krakowie? Sprawdźmy!

Mało kto lubi siedzieć na fotelu dentystycznym, jednak czasem jest to konieczne. Dla wielu osób ból zęba jest tak dokuczliwy, że stawiają go na równi z atakiem kamicy nerkowej czy zerwaniem mięśnia. Na szczęście można z nim skutecznie walczyć. Niezastąpiony okaże się dobry dentysta. Tylko gdzie go znaleźć?

Gdzie przyjmuje tani dentysta w Krakowie?

Dlaczego nie warto zwlekać z wizytą u dentysty?

Niestety, ale ludzkie zęby mają bardzo ograniczoną „umiejętność” regenerowania się. Raz uszkodzone szkliwo, zębina, czy tak zwany cement korzeniowy raczej samodzielnie się nie wypełni. Wręcz przeciwnie, z biegiem czasu będzie postępowała coraz bardziej zaawansowana degradacja.

Oznacza to, że lepiej zawczasu rozejrzeć się za specjalistą, który pomoże nam naprawić nasze uzębienie. Nawet gdyby miało się to wiązać z koniecznością spędzenia na fotelu dentystycznym kilku godzin. Profesjonalnych dentystów w Krakowie znajdziemy w bazie ALEO.com.

Dlaczego warto korzystać z tego źródła wiedzy? Przede wszystkim dlatego, że jest ono niezwykle uniwersalne. Znajdziemy tam zarówno tanich dentystów, jak i dentystów dziecięcych, którzy wyspecjalizowali się w trosce o zęby młodych pacjentów.

Jeśli nie chcesz, by twoja pociecha nabawiła się traumy i w przyszłości obawiała wizyty u specjalisty, lepiej zawczasu znajdź dentystę, który ma odpowiednie podejście do dzieci. Czasem wystarczy kolorowa pasta do zębów, czy uspokajająca muzyka, by maluch bez płaczu usiadł na fotelu zabiegowym.

Różni dentyści to różne specjalizacje

To kolejny rynek gdzie — z biegiem czasu — pojawiło się wielu fachowców, którzy skupiają się tylko na kilku grupach zabiegów. Nie brakuje dentystów, którzy świadczą usługi z zakresu estetyki lub takich, którzy zajmują się skomplikowanymi przypadkami, które wymagają interwencji chirurgicznej.

Sporo osób zastanawia się też nad tym, czym różni się stomatolog a dentysta. Ten pierwszy zajmuje się stanem zdrowia całej jamy ustnej. Oznacza to, że w toku studiów zyskał on wiedzę, która pomoże w rozpoznaniu chorób np. języka czy ślinianek. Dentysta zaś skupia się stricte na uzębieniu.

Warto jednak wiedzieć o tym, że jest to dość sztuczny podział, który od 2002 roku już nie funkcjonuje. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, każdy stomatolog, który ukończył studia, otrzymuje też tytuł lekarza dentysty. Obaj mają zresztą takie same uprawnienia.

Jeśli więc zobaczymy na drzwiach gabinetu plakietkę, informującą o tym, że przyjmuje tam stomatolog, to jest więcej niż prawdopodobne, że będzie przyjmowała tam osoba, która ukończyła studia między 1996 a 2002 rokiem. Nie zmienia to jednak faktu, że taka osoba wciąż dysponuje wiedzą, by np. sprawdzić stan ślinianek czy przyzębia oraz by wykonać plombowanie.

Ile kosztuje tani dentysta?

Niestety, ale bardzo trudno udzielić odpowiedzi na to pytanie. Każdy przypadek jest zupełnie inny. Może okazać się np. że ból spowodowany piciem zimnych napoi i osłabione szkliwo idą w parze z niewielkim ubytkiem, który trzeba wypełnić, co oczywiście mocno będzie rzutować na cenę.

Można jednak wyjść z założenia, że jeśli nasz przypadek nie będzie zbyt skomplikowany, to za wizytę prywatną, gdzie założona nam będzie plomba światłoutwardzalna (kompozytowa), nie powinniśmy zapłacić więcej, niż 300 złotych.

Oczywiście cena rośnie wraz ze stopniem skomplikowania zabiegu oraz dodatkowymi usługami. Zapłacimy też za znieczulenie miejscowe (zwykle 25-50 złotych) czy za RTG zęba (50-100 PLN). Zanim udamy się do konkretnego specjalisty w Krakowie, warto zerknąć do bazy firm ALEO.com, gdzie można znaleźć m.in. opinie i komentarze osób, które już wcześniej odwiedziły dany gabinet.